IMO wraz z WISTA International oraz WISTA Poland i Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej wspólnie świętują Międzynarodowy Dzień Kobiet na Morzu 2024

IMO wraz z WISTA International oraz WISTA Poland i Stowarzyszenie Kapitanów Żeglugi Wielkiej wspólnie świętują Międzynarodowy Dzień Kobiet na Morzu 2024

International Day For Women In Maritime IMO

Otwarcie Sympozjum IMO z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na Morzu 2024 w Londynie: „Bezpieczne horyzonty: kobiety kształtujące przyszłość bezpieczeństwa morskiego” pod przewodnictwem Sekretarza Generalnego IMO Arsenio Domingueza oraz Prezydent WISTA International Elpi Petraki

Międzynarodowy Dzień Kobiet na Morzu, obchodzony co roku 18 maja, w 2024 roku będzie świętowany pod hasłem „Bezpieczne horyzonty: kobiety kształtujące przyszłość bezpieczeństwa morskiego„. W tym dniu, International Maritime Organization (IMO) oraz Stowarzyszenie Kobiet Gospodarki Morskiej i Handlu WISTA organizuje wydarzenia mające na celu uhonorowanie i promocję kobiet w branży morskiej, a także zwrócenie uwagi na ich nieoceniony wkład w bezpieczeństwo morskie.

Główne wydarzenia organizowane przez IMO:

Sympozjum „Bezpieczne horyzonty”

 • Data: 17 maja 2024 r.
 • Miejsce: Siedziba IMO w Londynie
 • Sympozjum będzie transmitowane online przez kanał YouTube oraz dostępne na żywo w siedzibie IMO.

Program sympozjum:

 • Otwarcie przez Sekretarza Generalnego IMO, Arsenio Domingueza oraz Prezes WISTA International, Elpi Petraki.
 • Panel dyskusyjny na temat nowych perspektyw bezpieczeństwa morskiego z udziałem ekspertów branży.
 • Prezentacja projektu Diversity@Sea.
 • Wręczenie Nagrody IMO za równość płci.

Rejestracja:

 • Zainteresowani uczestnictwem w wydarzeniach są proszeni o rejestrację poprzez system IMO do 15 maja 2024 roku.

IMO i WISTA Poland zachęcają wszystkie zainteresowane osoby i organizacje do uczestnictwa w tych wydarzeniach, zarówno osobiście, jak i online, aby wspólnie celebrować i promować rolę kobiet w branży morskiej.

 • Używając hasztagu #WomenInMaritimeDay, uczestnicy mogą dzielić się swoimi historiami i osiągnięciami, a także promować wydarzenie w mediach społecznościowych.

DODATKOWE WYDARZENIA W TYGODNIU POPRZEDZAJĄCYM:

 • Spotkania organizowane przez różne delegacje, w tym w Ambasadzie Finlandii oraz IN & OUT Club w Londynie, mające na celu dalsze promowanie roli kobiet w sektorze morskim.
 • Spotkanie WISTA Poland wraz ze Stowarzyszeniem Kapitanów Żeglugi Wielkiej14 maja 2024 roku, godz. 18:00, Aula Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, ul. Jana Pawła II zaprasza Członkinie na wspólne świętowanie „Dnia Kobiet na Morzu IMO”.

  RAMOWY PROGRAM SPOTKANIA WISTA – SKŻW:

  18:00 – Powitanie przez Rektora Uniwersytetu Morskiego, przedstawicieli SKŻW oraz WISTA Poland

  18:20 – Słowo Gościa

  18:30 – Prezentacja o pierwszej polskiej Kapitan Danucie Walas-Kobylińskiej

  18:50 – Wręczenie wyróżnień dla kobiet gospodarki morskiej

  19:00 – Podziękowanie za wyróżnienia

  19:10 – Podsumowanie

  19:20 – Poczęstunek i networking

Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet na Morzu stanowią wyjątkową okazję do uznania wkładu kobiet w sektor morski i są kluczowym elementem dążenia do równości płci w branży na całym świecie. WISTA Poland jest dumna z możliwości uczestnictwa i wspierania tych inicjatyw, umacniając jednocześnie swoje zaangażowanie na rzecz równości płci i bezpieczeństwa morskiego.

https://www.imo.org/en/About/Events/Pages/International-Day-for-Women-in-Maritime-2024.aspx

Dodaj komentarz